• 01Pravčická - co dodat - byli jste tu se školním výletem, pak s dětmi a teď buď s vnoučaty a nebo s babičkou bez nich. 
Nebojte, to dáte. No a když ne tak pro vás přijedeme.

  01Pravčická - co dodat - byli jste tu se školním výletem, pak s dětmi a teď buď s vnoučaty a nebo s babičkou bez nich. Nebojte, to dáte. No a když ne tak pro vás přijedeme.

 • 02 No abych pravdu řekl, tak té pohody je tu hodně. Starosta Hřenska se stará a tak máme stále upravenější prostředí soutěsky a jejího okolí. Skály nenatíráme a mech také ne, ale uvidíte sami.

  02 No abych pravdu řekl, tak té pohody je tu hodně. Starosta Hřenska se stará a tak máme stále upravenější prostředí soutěsky a jejího okolí. Skály nenatíráme a mech také ne, ale uvidíte sami.

 • 03 Mariina vyhlídka v Jetřichovicích. Nahoru pouze po ? Proč?
Po červené je to - no, ale víte co? Zeptejte se mě. Jsem tady předseda odboru klubu českých turistů.
Rád poradím- a nemusí to znát i ti, kteří k nám nepřijedou.

  03 Mariina vyhlídka v Jetřichovicích. Nahoru pouze po ? Proč? Po červené je to - no, ale víte co? Zeptejte se mě. Jsem tady předseda odboru klubu českých turistů. Rád poradím- a nemusí to znát i ti, kteří k nám nepřijedou.

 • 04 Krásně? Ano to tady je. My s Haničkou to tady milujeme nejvíce na jaře a na podzim. Ne snad proto, že vás tu ještě moc a nebo, už moc, není (i když i to je někdy fajn), ale pro ty barvy jara a podzimu.
Bez vás by tu,ale bylo smutno

  04 Krásně? Ano to tady je. My s Haničkou to tady milujeme nejvíce na jaře a na podzim. Ne snad proto, že vás tu ještě moc a nebo, už moc, není (i když i to je někdy fajn), ale pro ty barvy jara a podzimu. Bez vás by tu,ale bylo smutno

 • 05 Dolský mlýn
Od nás kousek pěšky nebo na kole. Natáčely se tam různé pohádky staré i nové. Až dojedete vysvětlím jak na to. 
Richard

  05 Dolský mlýn Od nás kousek pěšky nebo na kole. Natáčely se tam různé pohádky staré i nové. Až dojedete vysvětlím jak na to. Richard

Obsah stránky

Pomooooc, jsem asi dementní. Ztratil se mi pokoj !

Náš hotel disponuje (mimo jiné) dvěma pokoji, kde jeden (číslo 15) je dvoulůžkový a druhý (číslo 16) je jednolůžkový. Pokud přijede tříčlenná rodina s dorostencem, použijeme u pokojů 15 a 16 tzv. předveře (dveře, které zcela oddělí pokoje č. 15 a 16 od ostatních pokojů na patře) a stane se z těchto dvou pokojů něco jako malý byt s jedním vstupem a s předsíní, která do té doby sloužila jako přístupová chodba k oběma pokojům. Předveře jsou provozně označeny číslem 17. Jsou-li zavřené, vidí host sedmnáctku, namísto šestnáctky a patnáctky. Provozní šotek, který musíme napravit.

Co se nestalo:

Německou klientku jsme ubytovali na pokoji č. 16 na tři noci. Následně jsme zjistili, že agentura udělala na rodinný pokoj (15 + 16) od následující noci rezervaci, o které jsme nevěděli. Rozhodli jsme se tedy poprosit klientku, zda by nám v situaci pomohla a přestěhovala se.

Klientku jsme nezastihli a tak v duchu hlášky z pohádky Sůl nad zlato - v těžkých chvílích panovník ví si sobě rady sám - jsem rozhodl, že ji přestěhuje recepce sama a já jí se jí pokusím věc vysvětlit tak, aby se nezlobila. Věděl jsem, že u ní si to mohu dovolit. Mám už za ta léta odhad.

Vyhlížím tedy klientku, kdy, že se to vrátí z výletu, až jsem jí přehlédl. Dlužno říci - příjemnou dámu s vozem značky Mercedes.

Otevřely se dveře recepce, dáma zděšeně vstoupí a řekne: "Prosím vás, moje maminka je dosti stará a trpí demencí. Já jsem to o sobě až do dnešní doby nevěděla, ale teď mám dojem, že jsem na tom stejně. Co mám dělat? Ztratil se mi pokoj! " Noví hosté na rodinném pokoji 15 + 16 totiž zavřeli dveře se sedmnáctkou. To dáma nemohla tušit. Pokoj jí prostě zmizel. 

Velmi poníženě - leč s lehkým úsměvem - jsem se jí omluvil jménem podniku a věc jí vysvětlil. 

No, zasmáli jsme se spolu tak jako jsnad nikdy. Klientka byla ráda, že není dement, já zase, že nám vyšla vstříc a nezlobí se, no a podnik zbohatl o tři lůžka na tři noci. Klientce jsme dali lepší pokoj a dárek. Přijala ho se slovy: "To není možné, co vy jste za podnik. Dáte mi lepší pokoj, uzdravíte mě a ještě dostanu dárek. To je neuvěřitelné."

Co dáma ani netušila je, že skrze naše energetické obrazy a tématické zasvěcení pokojů si procestovala hotelem od "Radosti" na pokoji č.16 k "Vášni" na pokoji č. 18. Skrytý bonus jejího pobytu u nás :-)

No a tak jsem se rozhodl se s vámi o toto vtipné a náhodně vzniklé pozitivum podělit. Chceme-li si totiž vyjít vstříc, pak jsou všichni spokojení, zdraví a ještě se s úsměverm mohou o svůj zážitek dělit s ostatními. A to je to, co nás v provozu baví.

Díky za takové super klienty i za vtipné situace, ze kterých se společně - lidsky - dostáváme.

 

 

Váš 

Richard

Datum a čas: 19.08.2019 20:22
Napsal: Správce
Kategorie: Zákazník našima očima:
U zeleného stromu v Janově hodnocení